Petrified Forest 4-Hour Rogaines
Saturday and Sunday, October 15 & 16, 2016
2-DAY PRELIMINARY RESULTS


Overall Results

Place Name Category Category
Rank
Club Year
Born
Final
Score
Day 1
Final
Score
Day 2
Elapsed
Time
Day 1
Elapsed
Time
Day 2
Total
Elapsed
Time
Total
Score
Team Members
1 Ian Moore M 1 ARCTIC 1972 970 1030 02:30:32 02:29:30 05:00:02 2000
2 Alison Crocker F 1 CROC 1984 970 1030 02:39:30 02:21:26 05:00:56 2000
3 Andy Wentzel M 2 GPHXO 1991 970 1030 03:02:50 02:44:45 05:47:35 2000
4 Jan Lande M 3 RMOC 1960 970 1030 03:28:10 03:04:00 06:32:10 2000
5 Sanna Sevanto F 2 NMO 1974 970 1030 03:41:00 03:20:50 07:01:50 2000
6 Kimberly Davis F 3 AOC 1976 970 1030 03:41:20 03:25:25 07:06:45 2000
7 Ludwig Hill M 4 TSN 1959 940 930 03:40:15 03:51:38 07:31:53 1870
8 Stephen Tarry M 5 UNO 1950 970 900 03:54:00 04:04:40 07:58:40 1870
9 Sharon Crawford F 4 RMOC 1944 940 830 03:58:25 04:07:20 08:05:45 1770
10 Erik Ringnes M 6 GPHXO 1959 920 800 03:56:55 03:58:20 07:55:15 1720
11 David Marks M 7 GPHXO 1964 800 860 03:58:10 03:58:50 07:57:00 1660
12 Robi Mulford F 5 NMO 1958 910 610 03:59:00 04:19:50 08:18:50 1520
13 Kaastrup-Froyen TX 1 RMOC 1955/1951 710 800 03:51:30 03:58:55 07:50:25 1510 Sverre Froyen, Ellen Kaastrup
14 Jeff Brucker M 8 TSN 1948 780 570 03:55:00 03:32:10 07:27:10 1350
15 Team Tubac TX 2 TSN 1955/1967 580 720 03:53:30 03:44:20 07:37:50 1300 Brad Poe, Yvonne Poe
16 Ron Hudson M 9 LAOC 1945 640 640 03:53:30 03:57:10 07:50:40 1280
17 Steve Willman M 10 RMOC 1946 700 570 03:59:06 04:04:50 08:03:56 1270
18 Jen Jolliff F 6 ARCTIC 1970 640 590 03:56:10 03:53:55 07:50:05 1230
19 Anne Billman F 7 ARCTIC 1959 600 580 04:00:50 03:57:10 07:58:00 1180
20 Soggy Sneakers TM 11 CROC 1949/1952 570 600 03:53:16 03:51:45 07:45:01 1170 David Rogers, Ken Wenzel
21 Sue Kuestner F 8 COC 1959 540 550 03:59:40 03:57:49 07:57:29 1090
22 Applesauce TX 3 RMOC 1954/1950 520 540 03:41:05 03:25:30 07:06:35 1060 Carol Johnson, Ken Lotze
23 Aron Walker M BAOC 1984 1030 02:47:10 02:47:10 1030
24 Peg Davis F 9 TSN 1954 400 630 03:20:34 03:48:20 07:08:54 1030
25 Team Truckee TX Truckee 1988/1981 1000 03:54:10 03:54:10 1000 Carol Walker, Greg Walker
26 Metzonia TM 12 CAOC 1954/1960 560 380 03:43:40 02:39:50 06:23:30 940 Bruce Metz, Valerie Metz
27 David Thompson M 13 GPHXO 1973 520 420 03:48:30 03:54:40 07:43:10 940
28 James Baker M RMOC 1964 930 03:56:40 03:56:40 930
29 Whiskey Tango Foxtrot TM 14 GPHXO 1969/1969 590 150 03:56:10 03:00:10 06:56:20 740 Rich Orndoff, Warren White
30 Glenn Haselfeld M GPHXO 1957 690 03:50:20 03:50:20 690
31 The Murays TX 4 None 1954/1947 330 320 03:52:50 03:56:10 07:49:00 650 Elaine Muray, Mauny Muray
32 Jerry Stewart M 15 None 1941 320 280 03:54:30 04:10:50 08:05:20 600
33 Rob Decot M None 1968 590 03:42:30 03:42:30 590
34 Team Odis TM None 1987/1989/1990 580 03:55:40 03:55:40 580 Christopher Lundberg, William Mayne, Matt Ryan
35 Debra Allen F 10 GPHXO 1955 320 230 03:31:05 03:39:00 07:10:05 550
36 Kyle Seifullin M GPHXO 1964 510 03:27:05 03:27:05 510
37 D&D+1 M TSN 1986/1951/1989 500 03:57:30 03:57:30 500 Emily Walsh, Bob Walsh, Mike Ivison
38 Samurai Warriors TM None 2000/1956 500 03:59:50 03:59:50 500 Alex Nicholas, Don Nicholas
39 Vicki Allen F GPHXO 1984 500 04:03:20 04:03:20 500
40 Russell Pilcher M GPHXO 1947 480 03:52:30 03:52:30 480
41 Windy Marks F GPHXO 1974 330 120 03:50:50 02:28:28 06:19:18 450
42 Jonathan Davis M AOC 1976 380 03:54:10 03:54:10 380
43 Geraldene Larrington F 11 TSN 1944 180 160 03:48:50 03:32:20 07:21:10 340
44 Team Page TM None 1983/2008/2005 300 03:45:15 03:45:15 300 Ron Waline, Ethan Waline, Ian Swift
45 Anna Sickler F GPHXO 1989 290 03:52:40 03:52:40 290
46 Margaret Westlake F None 1956 210 03:44:20 03:44:20 210
47 Rain Lovers TF CROC 1951/1950 130 03:16:50 03:16:50 130 Julie Pohl, Debbie Wenzel
48 GiGi Davis F AOC 2005 70 02:39:56 02:39:56 70
49 The Birds F GPHXO 1947/1976 50 02:24:50 02:24:50 50 Russ Pilcher, Kara Jasper, Olivia
50 Bacon Davis M AOC 2007 40 02:37:14 02:37:14 40